«Галицький Карлсбад» і «Гуцульський Париж»: Добірка цікавинок про колоритні місця в Україні

Ми не беремося робити порівняльний аналіз. Літо надихнуло нас розповісти про прекрасні місця для відпочинку в Україні, в яких самі відпочивальники вбачають знамениті місця за кордоном.
Слави «Української Швейцарії» досягає молодий курорт «Східниця»

фото із blog.pokupon.ua
Унікальність і надзвичайну красу тут творять хвойні ліси й різнотрав’я гірських лугів, дика флора і фауна, що занесена до Червоної книги, чисте карпатське повітря та цілюща вода, що б’є з-під землі. Кажуть, це унікальне місце в Європі, яке містить близько 40 підземних джерел різного хімічного складу та лікувальних властивостей. У 2019 році у Східниці відкрили першу питну галерею «української Боржомі», рідкісної води, аналогів якої немає в Україні. Селище розкинулося на висоті 900 метрів над рівнем моря. А вище, хіба що повітряні кулі, які часто сягають неба над східницькими краєвидами.
«Галицький Спа»

фото з opinionua.com
«Галицьким Спа» та «Галицьким Карлсбадом» (нині Карлові Вари) називали Моршин ще перед Першою світовою війною. Курортний сезон 1880 року в Моршині відкрився з новою назвою — «Лікування мінеральними водами та грязями». Воду мінеральних джерел почали застосовувати для ванн, а торф’яну грязь — для грязьових ванн та аплікацій. Моршин став бальнеогрязьовим курортом. Про лікувальні властивості моршинської ропи в ті роки писали багато дослідників, прирівнюючи її з водами відомих тоді німецьких, угорських та чеських курортів. Моршинська ропа експортувалась в США, Англію, Італію, Румунію та інші країни. Сьогодні курортний Моршин описують як маленьке прикарпатське містечко, у якому завжди тихо і спокійно, що сприяє відпочинку та оздоровленню.
«Гуцульські Альпи»
«Гуцульські Альпи» підкорюють бувалі мандрівники високогір’ям. Це найбільш різноманітні та мальовничі гори в Українських Карпатах, вкриті смарагдовими смерековими лісами, вище яких простягаються полонини, скелястими обривами, сезонними озерцями. Справжнім Альпам гори в Україні поступаються хіба що висотою. Вершини тут сягають понад 1900 метрів над рівнем моря. Однією з вершин Гуцульських Альп є гора Піп Іван Мармароський. Тут варто шукати легендарне сонце-руту. Донедавна тут майже не було туристів, тому в так званих «Гуцульських Альпах» збереглася первісна гірська флора.
«Гуцульський Париж»

фото з ua-reporter.com
Має славу «Гуцульського Парижа» місто Рахів у Карпатах. Місто стало популярним завдяки фестивалю бринзи, самобутній гуцульській культурі та мальовничим краєвидам. За часів Австро-Угорщини й Чехословаччини сюди навіть ходили прямі поїзди із Будапешта та Праги, якими з’їжджалося багато туристів. Ще Рахів знають як місто, що розташоване за 12 кілометрів від географічного центру Європи. Рахів, вважають найвисокогірнішим містом України (середня висота становить 820 метрів над рівнем моря). Зауважмо, що перепад висот між вулицями складає 600 метрів — від 400 до 1000 метрів. Ще кажуть, що саме тут було зафіксовано найбільшу кількість гроз на рік — понад 40. А по грозі, знаємо, веселка.
Українські жаб’ячі лапки

prod-bonduelle.s3.eu
Бажаєте спробувати справжнього французького делікатесу — жаб’ячі лапки — побувайте у селі Тур’ї Ремети біля Перечина. Тут жаб’ячі лапки подають чи не у кожному місцевому кафе. Тур’ївські жаблярі знають секрети, як і коли зловити жаб та як приготувати, щоб м’ясо було смачним і не приставало до кісток. Традицію готувати французький делікатес у глибинці Карпат пов’язують з іменем Огюста Ескоф’є — знаменитого ресторатора й офіцера, учасника битви під Ватерлоо. Після війни Огюст Ескоф’є з іншими офіцерами відбував заслання на Закарпатті. Кажуть, що Ескоф’є попросив у своїх друзів їстівних ропух, яких йому з Франції прислали живими поштовим диліжансом. Тут він схрестив провансальських жаб з місцевими. Вони прижилися у старому руслі річки Турички.
«Закарпатський Прованс»

фото з agroday.com.ua
На «Закарпатський Прованс» натрапимо у Перечині. На схилі гори місцеві фермери висадили два гектари кущів лаванди, у планах — гектарів зо п’ять. Для цього прекрасного фіолетового і запашного квіту тут найкращі кліматичні умови. Лавандове поле манить і місцевих, і туристів. Не тільки неймовірна краса перед очима. Уявімо, який тут витає аромат, особливо у жарку погоду, коли збирають урожай. Зібрану лаванду використовують у промислових цілях: на ефірну олію, лавандову воду, приправу, висушують у пучки тощо. Раніше великі плантації лаванди в Україні були на території Криму, зокрема лавандове поле в Тургенівці Бахчисарайського району вважалося найбільшим у Європі.
«Українські Мальдіви»

фото Ukrainer.net
«Українськими Мальдівами» називають незаселений острів Джарилгач на Херсонщині. Його площа 56 квадратних кілометрів, що дає підстави вважати Джарилгач найбільшим чорноморським островом. Незаймані пляжі, білий пісок, бірюзова вода, оазис, червонокнижна флора і фауна. Кажуть, тут водяться величезні краби. Якщо пощастить, можна побачити та стрибки дельфінів. Потрапити на Джарилгач можна лише морем зі Скадовська. Острів охороняється законом і входить до Національного природного парку.
Україна прекрасна! Тому цю добірку можна доповнювати. А які улюблені ваші місця для відпочинку?
Христина Панчишин
титульне фото: tv Ukraina